Agrotalya'yı tanıyalım

Agrotalya Tarım, 2010 yılında zengin deneyim ve bilgi birikimini inovatif fikirlerle besleyerek, yeni projelere dönüştürme hedefiyle yola çıkan, genç ve dinamik bir kuruluştur.

Agrotalya Tarım’ın mevcutta faaliyet konuları üçe ayrılmaktadır. İlk olarak “hibrit açık tarla sebze tohumculuğu” nda faaliyet gösteren Agrotalya, her ürün çeşidi için pazarı inceleyerek ihtiyaçları belirledikten sonra tohum portföyünü buna göre oluşturmuştur. Süpermarket raflarında “yeni gam paketli sebzeler” kategorisinde 12 ay boyunca yemeye hazır ve katkısız tatlı mısır ve kırmızı pancar ürünlerimiz bulunmaktadır. Agrotalya’nın projesi olan “Frenk Yemişi” egzotik meyve kategorisinde dikenleri alınarak pazara sunulmaktadır. Ticari olmayan, fakat topraklarımızda yıllardır yetişen bu meyve; Agrotalya’nın projesi ile Temmuz – Eylül dönemleri arasında tüketiciler ile buluşmaktadır. Projemizin ikinci yılında BAKA (Batı Akdeniz Kalkınma Ajans’ından) aldığımız destek ile Frenk Yemişi tedarik zinciri süreçlerimizi daha da iyileştirdik.

Agrotalya Tarım, yeni fikir ve ürünlerinde tarladan tüketiciye olan değer zincirinin iyileştirilmesi sorumluluğunun bilincindedir. Bu kapsamda kimi zaman projelerin yürütücüsü, kimi zaman ise doğru çözüm ortaklarını buluşturandır.